Profil AGC Fenestra

Společnost AGC Fenestra a.s., člen AGC Group je dceřinou společnosti AGC Flat Glass Czech a.s., člen AGC Group. 

Přečtěte si více

Oznámení o sloučení

S účinností k 1. 9. 2014 došlo k fúzi distribučních společností v České republice, během níž se společnosti AGC Moravské Budějovice s.r.o., AGC Stod s.r.o. a AGC Hradec Králové a.s. sloučily do společnosti AGC Fenestra a.s. a na společnost AGC Fenestra a.s. přešly veškeré obchodní a výrobní aktivity těchto společností. 

Přečtěte si více

10.národní konference ČKLOP

Dne 30. března 2017 se v pražském Clarion Congress Hotelu konala jubilejní 10. konference ČKLOP s podtitulem LOP, okna a dveře - zdraví obyvatel a udržitelné stavebnictví. Návštěvníci si i letos vyslechli odborné přednášky zajímavých hostů z České republiky i ze zahraničí.

Přečtěte si více

Projekt Warsaw Spire

Nová dominanta Varšavy vítězem MIPIM Awards 2017

Projekt Warsaw Spire získal hlavní cenu v prestižní soutěži MIPIM Awards 2017, jejíž vyhlášení se konalo v průběhu MIPIM, mezinárodního veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí v Cannes ve Francii. Zvítězil v kategorii Best Office & Business Development, a za sebou zanechal  významné projekty z Londýna, Říma a Shenzhenu.

Přečtěte si více

Certifikát Cradle to Cradle CertifiedTM Bronze pro skla Thermobel

AGC Glass Europe pokračuje v plnění svých závazků zaměřených na trvalé zlepšování environmentální výkonnosti. Jakožto první a jediný výrobce skla na světě, který získal certifikát Cradle to Cradle CertifiedTM Bronze za svá izolační skla Thermobel a iplus/ipasol, nabízí dnes AGC nejširší portfolio produktů s certifikáty na úrovni Silver nebo Bronze.

Přečtěte si více

Představuje se Halio - sklo AGC Glass Europe pro nová interaktivní okna a prosklené stěny

Halio™ je inteligentní tónované sklo, které se zbarvuje do neutrálních šedavých odstínů, čímž dochází k blokování slunečních paprsků, ochraně proti oslnění a zvýšení pocitu soukromí. Tato změna probíhá automaticky nebo na přání uživatele a sklo stále vypadá jako běžné sklo. 

Přečtěte si více

Inspirujte se sklem pomocí mobilní aplikace „Glass & Architecture by AGC“

Nyní on-line a zdarma ke stažení:  nová mobilní aplikace referencí společnosti AGC „Glass & Architecture by AGC“  vás zve na cestu po rozmanitých a ohromujících architektonických stavbách z celého světa, aby vám pomohla najít řešení, které hledáte pro použití v interiéru či exteriéru.

Přečtěte si více

AGC představuje Planibel Clearlite, nové plavené sklo

V posledních letech zaznamenal sklářský průmysl vzrůstající poptávku po výrobcích z čiřejšího plaveného skla. Společnost AGC nyní nabízí Planibel Clearlite, který představuje výrobek s lepšími energetickými a světelnými parametry a přináší do vašeho obydlí vyšší komfort.

Přečtěte si více

Objevte nový Matelac T

Matelac T: kalitelné lakované sklo se saténovou povrchovou úpravou

Po úspěšném uvedení rozšířené škály skel Lacobel T na trh v roce 2014 nabízí nyní společnost AGC jedinečnou škálu kalitelných lakovaných skel se saténovou povrchovou úpravou: Matelac T ve stejných 15 moderních barvách.

Přečtěte si více

Hlavní účetní údaje za rok 2014

V souladu s § 436(1) zákona č. 90/2012Sb. o obchodních korporacích uveřejňuje představenstvo společnosti tyto hlavní účetní údaje za rok 2014:

Přečtěte si více

Quadrio - prolamovaná fasáda se zasklením od AGC

Quadrio  - prolamovaná fasáda

Architektonické řešení fasád, které jsou jednotícím prvkem jinak značně členité budovy, vychází z myšlenky přiznání soudobého výrazu objektu a současného respektování tradičních prvků okolních historických domů. Fasády čtveřice budov v nárožních polohách v každém patře lemují výrazně předsazené horizontální římsy ze světlého umělého kamene. 

Přečtěte si více

Stopray Vision 72 a Stopray Vision 72T

Společnost AGC Glass Europe rozšiřuje svou škálu produktů s protisluneční ochranou o novinku Stopray Vision-72 – Sklo s protisluneční ochranou a vysokou selektivitou a Stopray Vision-72T- Kalitelné sklo s protisluneční ochranou a vysokou selektivitou.

Přečtěte si více

Muzeum dějin polských Židů

Přesně 70 let poté, co vypuklo povstání ve varšavském ghettu, bylo otevřeno Muzeum dějin polských Židů. I když se muzeum zatím nemohlo pochlubit žádnou expozicí a řada prostor byla ještě prázdná, první víkend po otevření zavítalo do muzea téměř 15 000 návštěvníků z Polska i ze zahraničí - přilákala je totiž jedinečná architektura nové budovy. Svůj podíl na působivosti tohoto díla, které je považováno za jednu z nejkrásnějších moderních budov ve Varšavě, mají skla od AGC.

Přečtěte si více

Dálniční tubus se sklem Pyropane

První aplikace skla Pyropane v České republice v opláštění dálničního tubusu

V květnu 2013 uběhl rok od zprovoznění dálničního úseku D8 mezi Lovosicemi a Bílinkou, jehož součástí je dálniční tubus u obce Vchynice. Ocelová konstrukce o délce 232m, šířce 33m, výšce 9m a hmotnosti 450 tun pojme bezmála 8000 m2 skla Pyropane 100 (E30) v odstínu zelené. 

Přečtěte si více

Slavnostní otevření AGC Glass Building

V úterý 30. září společnost AGC Glass Europe slavnostně otevřela za přítomnosti četných zástupců z ekonomické, politické a průmyslové sféry a tisku své nové sídlo společnosti AGC Glass Building, budovu s téměř nulovými náklady na energie, a to v Louvain-la-Neuve, 25 km jižně od Bruselu. 

Přečtěte si více

iplus - Energeticky účinné zasklení

AGC představuje vylepšenou škálu nízkoemisivních skel iplus

Přečtěte si více

AGC rozšiřuje barevnou škálu Lacobelu T

Objevte rozšířenou škálu skel Lacobel T od AGC: nejodolnější lakované sklo v 15 módních odstínech.

Přečtěte si více

Studentská soutěž „Moderní koupelna“ má svého vítěze

Ve stylovém showroomu  SIKO na pražském Zličíně proběhlo pod záštitou firem AGC Flat Glass Czech a SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ, ve spolupráci s katedrou architektury stavební fakulty ČVUT, slavnostní vyhlášení studentské soutěže na téma „Moderní koupelna“. Součástí celé akce byl i odborný seminář „Moderní trendy v interiéru”. 

Přečtěte si více

AGC podpořilo studenty ČVUT na prestižní soutěži Solar Decathlon 2013

3. října začala v Kalifornii mezinárodní studentská soutěž Solar Decathlon 2013. Solární dům AIR HOUSE, který postavil tým studentů ČVUT, se spolu s dalšími 18 domy utkal v solárním desetiboji. Svou roli v tomto projektu sehrálo také AGC.    

Přečtěte si více

LATEST NEWS

AGCGlassEurope

  • A positive impact on environment! AGC Glass Europe’s Sustainability Report is now online. Read more http://bit.ly/SustainabilityReport2017
  • Did you know that glass can reduce the energy consumption for heating, cooling and artificial lighting all in one ? Read how glass plays a major role in sustainable buildings : http://bit.ly/SustainableBuildings-byAGC
  • Glass : a positive impact on environment! Did you know that for each tonne of CO2 emitted by AGC Glass Europe activities, nearly 10 tonnes of CO2 are saved thanks to the use of our products! Read more on : http://bit.ly/Sustainability-at-AGC

YOUTUBE