Studentská soutěž „Moderní koupelna“ má svého vítěze

15-09-2014

Ve stylovém showroomu  SIKO na pražském Zličíně proběhlo pod záštitou firem AGC Flat Glass Czech a SIKO KOUPELNY & KUCHYNĚ, ve spolupráci s katedrou architektury stavební fakulty ČVUT, slavnostní vyhlášení studentské soutěže na téma „Moderní koupelna“. Součástí celé akce byl i odborný seminář „Moderní trendy v interiéru”.

Obě společnosti ve spolupráci s panem ing. architektem Vladimírem Gleichem z katedry architektury stavební fakulty ČVUT vyhlásily v druhé polovině března studentskou soutěž na téma “Moderní koupelna”. Podmínkami soutěže bylo navržení interiéru koupelny tak, aby byly použity produkty ze sortimentu společnosti SIKO (zařizovací předměty, obklady, dlažby) a zároveň, aby se v návrhu studentů objevily alespoň tři aplikace s použitím interiérových skel od společnosti AGC. Každý soutěžící  předložil dva návrhy jedné koupelny, a to formou návrhu KREATIVITA a REALIZACE. Rozdílem u obou studenty prezentovaných návrhů byl především prostor. U kreativního návrhu byla plocha neomezená, kdežto u reálného návrhu museli studenti použít shodné základní prvky použité v návrhu KREATIVITA, ale v přesně definovaném prostoru.

Uzavření soutěže a její vyhodnocení odbornou porotou složenou ze zástupců obou společností i katedry architektury stavební fakulty ČVUT proběhlo 23. května. Ze sedmi finalistů byli vybráni tři výherci, kteří během slavnostního večera 19. června obdrželi finanční odměnu. Opravdovou “třešničkou” tohoto neformálního setkání bylo odhalení  realizace vítězného návrhu  jako vzorové koupelny přímo v showroomu SIKO Zličín. Realizace vítězného návrhu byla organizována a financována společnostmi SIKO a AGC.


Vítězové soutěže:

1. místo: Jana Compel’ová

2. místo: Martina Frýbová

3. místo: Šárka Tomášová a Josef Vild


Všechny tři vítězné práce byly zpracovány na vysoké profesionální úrovni, včetně grafické prezentace a plně využily materiály doporučené sponzory soutěže. Porota ocenila práci s prostorem i to, že studenti vyváženým způsobem kombinovali a stavěli do kontrastu čisté povrchy skel s jinými materiály. V případě návrhu Jany Compel’ové se jednalo o kombinaci barev, skla a zrcadlení, které společně vytváří až imaginární prostor s velmi příjemnou atmosférou. Autorka si stanovila cíl …vytvořit jednoduchý a čistý design, který dá vyniknout použitým prvkům a materiálům… a ten bezezbytku splnila. Do svého návrhu si zvolila lakované sklo se saténovým povrchem Matelac White Pure, průsvitné matované sklo Matelux Clearvision, exkluzivní vzorované sklo Oltreluce Waves Silver a zrcadlo bez mědi a olova Mirox MNGE Clear.

V rámci doprovodného programu, jehož součástí byl odborný seminář na téma “Moderní trendy v interiéru” pro architekty a interiérové designéry, byla přítomnými profesionály vybrána cena odborné veřejnosti, také oceněna finanční částkou. Tuto cenu získal TÝM 00 (studenti Mišáková, Novák a Smejkal).

Celá akce podpořila spolupráci mezi všemi zúčastněnými subjekty a studentům katedry architektury stavební fakulty ČVUT nabídla unikátní příležitost vyzkoušet si návrh interiéru na základě specifických požadavků zadavatele. V případě vítězné koupelny také přímou konfrontaci návrhu a realizace. Realizaci vítězného návrhu koupelny s použitím skel ze škály Matelac, Matelux, Mirox a Oltreluce od AGC je možné navštívit v showroomu SIKO na Zličíně.

Zpět na přehled
Informace o výrobcíchKontaktujte násZeptejte se nás

LATEST NEWS