AGC představuje Planibel Clearlite, nové plavené sklo

01-09-2015

V posledních letech zaznamenal sklářský průmysl vzrůstající poptávku po výrobcích z čiřejšího plaveného skla. Tato poptávka je z velké míry diktována trhem rezidenčního bydlení, na němž je snaha o ještě větší energetické zisky. AGC nyní nabízí Planibel Clearlite, nové sklo float s nižším obsahem železa ve srovnání s Planibelem Clear. Planibel Clearlite představuje výrobek s lepšími energetickými a světelnými parametry, který přináší do vašeho obydlí vyšší komfort.

Více světla a více energie!

Vysoká světelná prostupnost 91% vpouští do interiéru více přirozeného světla, snižuje potřebu umělého osvětlení a výrazně zvyšuje pohodlí a pohodu jeho uživatelů.  Nízká absorpce energie (5 %) snižuje riziko tepelného šoku. Vyšší jsou i pasivní energetické zisky díky vysoké energetické prostupnosti (87 %) a solárnímu faktoru (89%). Tato úspora energie může přispět ke zlepšení celkové energetické bilance okna a mít pozitivní dopad na systém WER (energetické hodnocení oken).

Technické informace a dostupnost

Díky novým parametrům základního skla Planibel Clearlite jsou změněny i parametry všech produktů skla Thermobel. Jsou tedy zlepšeny parametry izolačních dvojskel i trojskel ve prospěch lepší světelné prostupnosti a vyšších solárních zisků za účelem dosažení vyššího životního komfortu. Porovnání původní verze a nových parametrů  izolačních dvojskel a trojskel je uvedeno v dokumentu ke stažení.

Planibel Clearlite lze zpracovávat všemi obvyklými způsoby.

Planibel Clearlite získal certifikaci Cradle to Cradle CertifiedTM Silver.

Zpět na přehled
Informace o výrobcíchKontaktujte násZeptejte se nás

LATEST NEWS